marzec

  • 2 marca grupa Starszaków wychodzi do biblioteki osiedlowej, na warsztaty Cała Polska czyta dzieciom.
  • 2 marca o godz. 12:00 w grupie Delfinków, natomiast 4 marca Starszaki będą uczestniczyć w zajęciach pokazowych z robotyki

Dzieci od najmłodszych lat budują i programują roboty. Stworzone maszyny przemawiają, wykonują określone czynności, a nawet rozpoznają kolory i zagrożenia. Na zajęciach dzieci wkraczają w świat robotyki z zestawami klocków Lego (wersja edukacyjna).

Zakres warsztatów obejmuje nauki ścisłe, aby dzieci przy tym dobrze się bawiły. Na każdych zajęciach budowane są roboty, które dzięki pomysłom uczestników ożywają i wykonują zaprogramowane czynności.

 

  • 21 marca witamy wiosnę ubrani na kolor zielony z zielonymi balonikami i kolorowymi wiosennymi kwiatami, będziemy szukać Pani Wiosny.
  • 24 marca o godz. 9:00 Teatr CoNieco przedstawi sztukę Opowieść o dobrym sercu.

Strach na wróble zostaje samotny na pustym jesiennym polu. Wyśmiewany przez wróbla , że przestał być potrzebny gospodarzowi, postanawia wyruszyć w świat. Wiatr pomaga mu wyrwać nogi i Strach rusza na spotkanie przygodom. Spotyka Lisa i razem trafiają na sejmik bociani. Młody bocian Kuba, ranny w skrzydło nie może odlecieć. Okrutne prawo bocianów każe pozbawić go życia, żeby nie męczył się umierając z głodu. Strach  prosi, żeby nie robili mu krzywdy, bo on chce zaopiekować się Kubą. Lis, który chętnie zjadłby bociana, pomaga wyciągnąć kamień z chorego skrzydła, a potem opuszcza ich obrażony. Strach i Kuba spędzają zimę w dziupli wielkiego drzewa. Wiosną dowiadują się, że Lis wpadł w sidła. Uwalniają nieszczęśnika. Na niebie pojawiają się bociany. Zdrowy, silny Kuba dołącza do stada a Strach zostaje smutny po stracie przyjaciela. Jednak Kuba nie zapomniał o swoim dobroczyńcy, bo następnego roku z Afryki przynosi mu Małego Straszka.