marzec

  • 10 marca o godz. 12:00 w przedszkolu odbędą się zajęcia pokazowe z robotyki (zajęcia pokazowe – docelowo dodatkowo płatne dla Delfinków i Starszaków)

 

Dzieci od najmłodszych lat budują i programują roboty. Stworzone maszyny przemawiają, wykonują określone czynności, a nawet rozpoznają kolory i zagrożenia. Na zajęciach dzieci wkraczają w świat robotyki z zestawami klocków Lego WeDo 2.0 oraz Lego Mindstorms EV3 (wersja edukacyjna).

Zakres warsztatów obejmuje nauki ścisłe, aby dzieci przy tym dobrze się bawiły. Na każdych zajęciach budowane są roboty, które dzięki pomysłom uczestników ożywają i wykonują zaprogramowane czynności.

 

 

  • 19 marca witamy wiosnę ubrani na kolor zielony z zielonymi balonikami i kolorowymi wiosennymi kwiatami, będziemy szukać Pani Wiosny.
  • 22 marca o godz. 9:0-0 Teatr Magmowcy przedstawi sztukę Kocia Wiosna.

 

Rudy mały Kotek, domownik, cały czas spędza na swej ukochanej poduszce. Jednak marzy o tym, aby przeżyć wielką przygodę i poznać wielu przyjaciół, ponieważ w swym bezpiecznym domku czuje się bardzo samotny. Postanawia więc zeskoczyć z okna i ruszyć w świat. Na swej drodze spotyka Czarnego Kocura, który nie wydaję się zbyt przyjaźnie nastawiony, postanawia jednak oprowadzić Rudego po podwórku. Wspólnie podziwiają świat, który odradza się w pierwszym dniach wiosny. Widzą piękną zieloną trawkę, kwiatki, chmurki i nawet dociera do nich pierwsza wiosenna burza. Na koniec Koty spotykają bazie kotki i wiedzą, że wspólna podróż połączyła ich silną nicią przyjaźni.