wrzesień

  • 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, jest to kolejna okazja do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
  • 23 września pożegnanie lata i powitanie jesieni. Dzieci przychodzą do przedszkola w barwach jesiennych i z symbolami jesieni (kasztany, żołędzie, jabłka gruszki itd.).
  • 27 września o godz. 10:30 odbędzie się przedstawienie pt. Psotna Ania Jagodzianka w wykonaniu teatru CoNieco

Spektakl o tym, że spryt i odwaga pomagają rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy. W bajce angażujemy dzieci z widowni (grają role dam i rycerzy) oraz propagujemy dobre nastawienie do zdrowej żywności.
W królestwie Bajadery, smok Zakalec co roku porywa jedną damę, zmuszając ją do gotowania posiłków i śpiewania kołysanek. Tak jest od wieków.
Zły zwyczaj nie podoba się młodej księżniczce Ance-Jagodziance, która nie chce, by smok skrzywdził następną dziewczynę. Postanawia wybrać się na służbę zamiast kolejnej damy, i dać Zakalcowi nauczkę.
Swoim uporem i psotami przekonuje smoka, że krzywdzi młode dziewczęta.
Wymyśla też dobre rozwiązanie problemu. Postanawia wykorzystać waleczność smoka i  zatrudnić go w armii swego ojca, gdzie nie będzie już musiał martwić się o „wikt i opierunek”. Król Mazurek jest zachwycony pomysłem mądrej córki i mianuje smoka oficerem.

  • 30 września obchodzimy w przedszkolu Dzień Chłopaka