maj

  • 6 maja zajęcia z robotyki w grupie Starszaków i Delfinków
  • 24 maja w grupie Muszelek i Delfinków odbędzie się Dzień Mamy i Taty w przedszkolu wraz z pokazem tańca. Grupa p. Izy Muszelki na godz. 12:30, grupa  Iwonki Delfinki zaprasza na godz. 13:15. Serdecznie zapraszamy jedną osobę z rodziny ( mamę lub tatę ).
  • 25 maja w grupie Starszaków odbędzie się Dzień Mamy i Taty w przedszkolu o godz. 9:30 wraz z pokazem tańca. Serdecznie zapraszamy jedną osobę z rodziny ( mamę lub tatę ).
  • 31 maja z okazji Dnia Dziecka dzieci wezmą udział w zabawie plenerowej w wykonaniu aktorów teatru Magmowcy z Torunia pt. Smocze skoki.

Dzieci razem ze smokami będą brały udział w konkurencjach, zabawach ruchowych oraz będą tańczyły w rytm szalonych smoczych piosenek, a na koniec uratują uwięzioną księżniczkę. Wszystkie zadania wykonane przez dzieci w scenerii smoczej jamy oraz książęcego zamku przysporzą im wiele radości. Po należycie wykonanej misji z uśmiechniętymi buziami, zadowolone przedszkolaki wrócą do swoich sal.

  • 1 czerwca o godz. 10:30 dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek Czarnoksiężnik z krainy Oz.

„Czarnoksiężnik z krainy Oz” to niezapomniana przygoda małej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotyka tam przyjaciół: Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrze do władcy tego świata. Dorotka wierzy, że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu. Spektakl pokazuje, że warto odkrywać możliwości, które w nas drzemią, a także to, że pomimo swoich słabości potrafimy sobie radzić w różnych sytuacjach. Przedstawienie jest interaktywne, dopasowane do wieku przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego, w którym widzowie mogą wziąć udział w zabawach (Taniec, pomoc Dorotce w znalezieniu odpowiednich wskazówek) oraz usłyszeć trzy piosenki zaśpiewane na żywo przez aktorów.
W spektaklu zastosowano zmieniające się kurtyny imitujące pięć różnych przestrzeni.