Październik

  • 5 października jedziemy z grupą Starszaków i Delfinków na spacer po Gdańsku z przewodnikiem.
  • 11 października obchodzimy w przedszkolu Dzień Dziewczynek

To ogólnoświatowe święto ustanowione przez ONZ. Dzień Dziewczynek po raz pierwszy obchodzony był w 2011 roku.  W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o dziewczynkach i przygotowaliśmy dla nich miłe niespodzianki.

  • 17 października o godz. 9:00 odbędzie się spektakl Teatru Conieco pt. Szewczyk Dratewka

Szewczyk Dratewka wędruje po świecie, żeby naprawiać ludziom buty i robić nowe. Spotyka nie tylko ludzi, pomaga też napotkanym zwierzętom. Pewnego razu trafia do zamku czarownicy, która więzi piękną księżniczkę. Może ją uwolnić tylko śmiałek, który zechce ją poślubić, spełni dwa zadania wiedźmy i dobrze odpowie na zagadkę. Dratewka postanawia uwolnić księżniczkę. Trudne zadania spełnia tylko dzięki pomocy wcześniej napotkanych zwierząt. Jednak zła czarownica nie dotrzymuje obietnicy i oddaje księżniczkę na służbę wawelskiego smoka.
Szewczyk rusza do Krakowa. Spotyka górala, który za naprawione buty daje mu skórę baranią. Na Wawelu pociesza króla i obiecuje, że uwolni jego córkę. Mądra sowa pomaga Dratewce wymyślić podstęp i przygotować barana wypchanego siarką. Smok zostaje pokonany a dzielny szewczyk otrzymuje pół królestwa i księżniczkę za żonę.

  • 26 października o godz. 11:30 odbędzie się pasowanie w grupie Muszelek ,

o godz. 12:00 w grupie Starszaków, o godz. 12:30 w grupie Delfinków.

 

  • 28 października obchodzimy w przedszkolu Dzień Dyni. Mile widziane dynie i stroje w kolorze pomarańczowym.