kwiecień

  • 7 kwietnia teatr Co Nieco o godz. 10:30 dzieci obejrzą teatrzyk Legendy Polskie

W przedstawieniu postaciami scenicznymi są polana, drewniane kubki, łyżki, widelce, grabie, czy też kolorowe deski do krojenia. Tak jak w zabawach dziecięcych w rękach aktorów przedmioty te ożywają, a oczom widzów ukazują się stare polskie legendy: „O Wawelskim Smoku, Piaście i Popielu oraz O Kwiecie Paproci. Między poszczególnymi legendami, bracia rozmawiają ze sobą używając wyłącznie staropolskich przysłów.

 

  • 8 kwietnia w grupie Starszaków będą wykonywane zdjęcia do Tablo, oraz dla wszystkich dzieci portrety pt. Wiosna. Starszaki powinny być ubrane w białą koszulkę lub białą bluzeczkę.
  • 14 kwietnia odwiedzi nas Straż Miejska z programem Bezpieczne dzieciństwo

Celem programu jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, z którymi mogą się spotkać w codziennym życiu. Strażnicy w przyjazny sposób opisują możliwe zagrożeń oraz tłumaczą, jak ich unikać.

  • 14 kwietnia dzielimy się świątecznym jajeczkiem przy wielkanocnym stole.
  • 22 kwietnia obchodzimy w przedszkolu Dzień Ziemi.
  • 25 kwietnia obchodzimy w przedszkolu Dzień Książki – promującej czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców Gdańska.

Dzieci przychodzą na świat chłonne wiedzy, którą będą zdobywały przez całe swoje życie. Maluchy wychowywane w kontakcie z książką wyrastają na dzieci, które szybciej rozwijają umiejętności nawiązywania kontaktu z innymi dziećmi, są ciekawe świata, a nauczone czytać, na zawsze pozostaną wierne książkom.