Morenowy Raj - marzec

  • 4 marca na godz. 10:30 grupa Starszaków wyjeżdża do biblioteki w Centrum Handlowym Manhattan na warsztaty edukacyjne pt. Bajkowe Poranki
  • 5 o godz. 9:45 gośćmi naszego przedszkola będą aktorzy Teatru Rozmaitości w przedstawieniu pt. Lulek i Pulek w Teatrze

Dwaj krasnale Lulek i Pulek, w zabawny sposób wprowadzają dzieci w tajniki kulis teatralnych. Razem z dziećmi wystawiają bajkę, co staje się pretekstem do wspólnej zabawy i... edukacji teatralnej. Dzieci w przystępny sposób poznają m.in. takie pojęcia jak: reżyser, choreograf, widownia, scenografa itd. Co to będzie za bajka i co się podczas niej wydarzy? To niespodzianka nawet dla samych krasnali.

  • 8 marca grupa Delfinków wyjeżdża na godz. 10:30 do biblioteki w Centrum Handlowym Manhattan na warsztaty edukacyjne pt. Bajkowe Poranki
  • 19 marca na godz. 11:00 Starszaki wyjeżdżają do Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. W programie Na tropie wiosny:

Wiosna w lesie - warsztaty lepienia z gliny, skrzydlaci przyjaciele – zdobienie magnesów z „zimnej porcelany”, wiosna w modzie - zdobienie chust pieczątkami, „Podglądanie” karmnika, rozpoznawanie głosów ptaków, czytanie wierszy, bajek, opowieści przyrodniczych, gry i zagadki, wystawa fotograficzna „Na parkowych szlakach”, pokaz krótkiej animacji „Zobacz z nami co w trawie piszczy”

  • 20 marca o godz. 9:00 odbędą się w grupie Starszaków warsztaty psychologiczne z p. pedagog psycholog z Poradni Psychologicznej nt. uczuć i emocji pt. Ja ty wy oni.
  • 21 marca witamy wiosnę ubrani na kolor zielony z zielonymi balonikami i kolorowymi wiosennymi kwiatami, będziemy szukaćPani Wiosny.
  • 27 marca o godz. 9:00 gościć będziemy w naszym przedszkolu Straż Miejską z programem autorskim Autochodzik.

 „Autochodzik”, czyli miasteczko ruchu drogowego dla początkujących, w którym wszystkie niezbędne akcesoria (samochodziki, znaki drogowe, sygnalizatory) wykonane są z kolorowych, przyjaznych dzieciom materiałów. Aranżując sytuacje, które zdarzają się na ulicach i przejściach dla pieszych, strażnicy uczą podstaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym.