Morenowy Raj - kwiecień

  • 12 kwietnia w grupie Delfinków o godz. 14:30 odbędą się zajęcia otwarte temat zajęć W wiejskiej zagrodzie, a o godz. 15:00 w grupie Muszelek, temat zajęć Wiosenne zabawy. Zajęcia otwarte poprowadzą p. Basia i p. Iza i n-lka j. angielskiego p. Jola
  • 15 kwietnia o godz. 10:30 w naszym przedszkolu aktorzy teatru MagMowcy przedstawią sztukę dla dzieci pt. Kocia wiosna

Rudy mały Kotek cały czas spędza na swej kochanej poduszce w domu. Jednak marzy o tym, aby przeżyć wielka przygodę i poznać wielu przyjaciół, ponieważ w swym bezpiecznym domku czuje się bardzo samotny. Postanawia więc zeskoczyć z okna i ruszyć w świat. Na swej drodze spotyka Czarnego Kocura, który nie wydaje się zbyt przyjaźnie nastawiony, postanawia jednak oprowadzić Rudego po podwórku. Wspólnie podziwiają świat, który odradza się w pierwszym dniach wiosny. Czy wspólna podróż połączy ich nicią przyjaźni?

  • 15 kwietnia o godz. 14:45 odbędą się zajęcia otwarte w grupie Starszaków. Zajęcia otwarte poprowadzi p. Iwonka i n-lka j. angielskiego p. Jola.
  • 18 kwietnia dzielimy się świątecznym jajeczkiem przy wielkanocnym stole. 
  • 23 kwietnia obchodzimy w przedszkolu Dzień Książki – promującej czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców Gdańska. Chętnych rodziców zapraszamy do wspólnego czytania bajek. Szczegóły u nauczycielek w grupach.

Dzieci przychodzą na świat chłonne wiedzy, którą będą zdobywały przez całe swoje życie. Maluchy wychowywane w kontakcie z książką wyrastają na dzieci, które szybciej rozwijają umiejętności nawiązywania kontaktu z innymi dziećmi, są ciekawe świata, a nauczone czytać, na zawsze pozostaną wierne książkom.

  • 24 kwietnia obchodzimy w przedszkolu Dzień Ziemi.
  • 29 kwietna odbędą się konsultacje z p. psycholog Joanną Komendą w godz. Od 12:30 do 15:00. Zapisy u nauczycielek w grupach.